Ліквідація підприємства за рішенням власника
цитата
русукр

Ліквідація підприємства за рішенням власника

Ліквідація підприємства в загальному порядку (за рішенням власника), не пов'язаному з процедурами банкрутства, передбачає собою процес, в якому вищим органом управління юридичної особи приймається рішення про ліквідацію компанії, призначення ліквідаційної комісії.

Ліквідаційна комісія проводить інвентаризацію в порядку, передбаченому Інструкцією по інвентаризації. Проводить повні розрахунки з кредиторами, якщо останні взагалі мають місце. Залишок активів, після розрахунку з можливими кредиторами, розподіляється між учасниками (засновниками) юридичної особи.

Державному реєстратору подається ліквідаційний баланс, аудиторський висновок (у випадках, передбачених законодавством). Компанія вважається ліквідованою з моменту внесення до єдиного державного реєстру запису про припинення юридичної особи.

ПреимуществаЄдиною перевагою процедури ліквідації в загальному порядку є низька вартість у порівнянні з іншими способами.

НедостаткиНедоліками процедури ліквідації підприємства в загальному порядку є необхідність проведення позапланових перевірок контролюючими органами з наступним наданням державному реєстратору довідок про відсутність заборгованості перед бюджетом, фондами соціального страхування. Недоліком також є досить тривалий термін проведення процедури, який залежить від швидкості проведення перевірок та видачі довідок про відсутність заборгованості. Наприклад, експрес-ліквідація підприємства не має вказаних недоліків.

від 8000 грн.від 3-х місяців

Зауважте також, що процедура ліквідації за рішенням власника може бути поєднана із послугою експрес-ліквідації підприємства. В цьому випадку ви набуваєте можливості контролювати процедуру ліквідації підприємства за рішенням власника "зі сторони".

Тим не менше, для розуміння процедури ліквідації за рішенням власника в деталях, ми підготували для вас корисну статтю про ліквідацію за рішенням власника (в загальному порядку), яка вам допоможе в разі потреби самостійно провести всі необхідні дії.

Дивіться також: альтернативна ліквідація підприємства, ліквідація за рішенням власника, послуги арбітражного керуючого (ліквідатора, керуючого санацією, розпорядника майна)