"Экономика, в которой не бывает банкротств наверняка обанкротится" - Максим Звонарьов
Ліквідація
Ліквідація підприємства шляхом продажу Банкрутство боржника, що ліквідується власником Ліквідація відсутнього боржника Ліквідація підприємства в загальному порядку Банкрутство фізичних осіб-підприємців Послуги арбітражного керуючого Представництво інтересів кредитора в комітеті кредиторів боржника Представництво інтересів кредитора (боржника) в суді у справах про банкрутство Антикризові пропозиціїКонсультації з правових питань
+38044 232-8910
Ліквідація підприємства через банкрутство
Увага!!! Враховуючи набрання чинності з 19.01.2013 р. нової редакції Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", посилання на номери статей на сьогоднішній день не актуальні, але можливість проведення процедури банкрутства за вказаними нижче підставами збереглася.
Статтею 51 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" передбачено абсолютно законний та швидкий спосіб ліквідації підприємства. Ліквідація юридичної особи починається з ухвалення рішення вищим органом управління компанії про ліквідацію в загальному порядку. Потім ліквідатор (ліквідаційна комісія) боржника приймають рішення про звернення до господарського суду з заявою про визнання свого підприємства банкрутом у зв'язку з встановленою неможливістю погасити кредиторські вимоги в повному обсязі, враховуючи недостатність відповідних активів.
Господарський суд приймає заяву і в двотижневий строк призначає судове засідання, в якому боржника (заявника) визнають банкрутом, відкривають ліквідаційну процедуру. Орієнтовно після закінчення двох-трьох місяців господарський суд своєю ухвалою затверджує звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс боржника, ліквідує боржника як юридичну особу у зв'язку з банкрутством. Вимоги кредиторів, не задоволені через недостатність майна боржника, за Законом вважаються погашеними.
Ухвала господарського суду про ліквідацію юридичної особи є підставою для внесення державним реєстратором протягом одного дня в єдиний реєстр юридичних осіб та фізичних осіб–підприємців інформації про припинення компанії.
Згідно з ч. 5 ст. 111 Цивільного кодексу України, юридична особа є ліквідованою з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про її припинення.
Органи державної податкової служби, отримавши відомості від державного реєстратора про припинення юридичної особи, знімають компанію з обліку як платника податків і зборів (обов'язкових платежів). У такому ж порядку компанія знімається з обліку і в фондах загальнообов'язкового соціального страхування.
Будь-які подальші звернення в судові органи кредиторів та інших організацій до ліквідованої юридичної особи не допускаються відповідним процесуальним законодавством.
Перевагою ліквідації підприємств по 51 статті є абсолютна законність, відносно невелика вартість процедури, відсутність додаткової відповідальності засновників (учасників) боржника за зобов'язаннями боржника.
Недоліком процедури ліквідації компанії за ст. 51 є необхідність повідомлення контролюючих органів про процедуру ліквідації та, відповідно, проведення позапланових перевірок стосовно боржника.
Для визначення можливості проведення ліквідаційної процедури через банкрутство за ст. 51 нам необхідно вивчити установчі документи та фінансову звітність вашої компанії.
Вартість наших послуг
50000грн.
Строк виконання
6-12 місяців