Ліквідація підприємства без перевірок та проблем.
Київ та вся Україна.
цитата
русукр

Ліквідація підприємства через банкрутство (ст. 52)

Увага!!! Враховуючи набрання чинності з 19.01.2013 р. нової редакції Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", можливість проведення процедури банкрутства відсутнього боржника вже не доступна.

Для ліквідації підприємства за ст. 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" необхідна наявність в єдиному державному реєстрі відомостей про відсутність компанії-боржника за своїм місцезнаходженням (реєстраційному або іншими словами - юридичною адресою), що може підтверджувати відповідний витяг з ЄДР.

Справа про банкрутство відсутнього боржника порушується на підставі заяви ініціюючого кредитора. При цьому розмір грошових вимог кредитора до боржника і строк виконання зобов'язань не мають значення.

Протягом двох тижнів, після прийняття заяви кредитора до розгляду, господарський суд виносить постанову про визнання боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру. Постановою у справі призначається ліквідатор (професійний арбітражний керуючий з відповідною ліцензією), який проводить передбачені Законом заходи в процедурі банкрутства боржника.

Орієнтовно після закінчення півтора місяці господарський суд своєю ухвалою затверджує звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс боржника, ліквідує боржника як юридичну особу у зв'язку з банкрутством. Вимоги кредиторів, не задоволені через недостатність майна боржника, за Законом вважаються погашеними.

Ухвала господарського суду про ліквідацію юридичної особи є підставою для внесення державним реєстратором протягом одного дня в єдиний реєстр юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців інформації про припинення компанії.

Згідно з ч. 5 ст. 111 Цивільного кодексу України, юридична особа є ліквідованою з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про її припинення.

Органи державної податкової служби, отримавши відомості від державного реєстратора про припинення юридичної особи, знімають компанію з обліку як платника податків і зборів (обов'язкових платежів). У такому ж порядку компанія знімається з обліку і в фондах загальнообов'язкового соціального страхування.

Будь-які подальші звернення в судові органи кредиторів та інших організацій до ліквідованій юридичній особі не допускаються відповідним процесуальним законодавством.

Найчастіше для боржника процедура банкрутства по так званій 52 статті є виходом з найбільш критичних ситуацій. Допускається наявність великої заборгованості перед бюджетами, іншими кредиторами.

ПреимуществаПеревагою ліквідації підприємства по 52 статті є безумовна законна відсутність проведення будь-яких перевірок, короткий термін реалізації, відсутність додаткової відповідальності засновників (учасників) боржника за зобов'язаннями боржника.

НедостаткиНедоліком процедури ліквідації компанії за ст. 52 є порівняно висока вартість реалізації проекту.

Для визначення можливості проведення ліквідаційної процедури через банкрутство за ст. 52 нам необхідно вивчити установчі документи та фінансову звітність вашої компанії.

64000 грн.Від 4-х місяців

Дивіться також: альтернативна ліквідація підприємства, ліквідація за рішенням власника, послуги арбітражного керуючого (ліквідатора, керуючого санацією, розпорядника майна)